Akademisyen Hemşerimize Büyük Onur! « MARAŞ HABERİN MERKEZİ

SON DAKİKA

Jandarma’dan Kenevir Operasyonu.

3. SAYFA, GÜNDEM, YEREL HABERLER

Mehmet Ali Kısakürek Caddesi Vatandaşların Beğenisini Kazandı.

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET, YEREL HABERLER

Başkan Görgel: “Muharrem Ayının Birlik Beraberliğimize Vesile Olmasını Diliyorum”

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, SİYASET, YEREL HABERLER

Akademisyen Hemşerimize Büyük Onur!

Bu haber 27 Mart 2020 - 5:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistanlı Akademisyen Hemşerimize Büyük Onur

Abbas Ketizmen “Profesör” Unvanı Aldı!

Elbistanlı Hemşerimiz Nakibzadeler’den Abbas Ketizmen 27 Şubat 2020 tarihinde Gazi Üniversitesi’nde Profesör unvanı aldı. Başarılı akademik çalışmaları ile göz dolduran Ketizmen, bilim ve sanat dünyasında daima adından söz ettirmenin karşılığını taçlandırdı.

Bilim ve sanat alanında ulusal ve uluslararası bir çok başarılara imza atan Abbas Ketizmen, ilkokul ve ortaokulu Elbistan’da, liseyi Malatya’da, Lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı. Akademik kariyerini sanat eğitimi ve tasarım alanında sürdürmesinin yanı sıra, disiplinler arası çalışmalarına devam etmiş, yüksek lisans ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstriyel Teknoloji Eğitimi alanında tamamlamış, doçentliği tasarım alanında almış, doktora ve yüksek lisans tezleri yönetmiş, akademisyenler yetiştirmiştir.

Tasarım ve belge güvenliği ile ilgili buluş sahibidir. Avusturya Patent Ofisi onaylı, incelemeli ve yüksek derecelendirilmeli araştırma raporu ile Türk Patent Enstitüsü’nden “incelemeli patent” sahibi olmuştur.

Bilim ve sanatı birlikte yürütmekte olup, bu alanlarda bir çok ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır. Uluslararası kültür faaliyetlerinden, Türksoy,“2018 Cengiz Aytmatov Yılı” için hazırlanan, dünyaca ünlü 39 sanatçının eserlerinin yer aldığı ve Almanya’da basımı gerçekleşen “Cengiz Aytmatov’u Okumak” sanat albümünde 3 adet tablosu ile Türkiye’den eseri seçilen tek sanatçıdır.

Birçok sergiler açmış, ulusal ve uluslararası sergilere çağrılı sanatçı olarak katılmıştır. Eserleri devlet başkanı ve büyükelçilere hediye edilmiş, müze ve koleksiyonlarda yer almıştır. Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış yüzlerce farklı profesyonel tasarımlar üretmiştir. Birleşmiş Milletler Çevre Komisyonu’nda gösterilen Türkiye’nin sürdürülebilirlik politikası animasyon film çalışması ve matematik ve sosyal bilgiler kitaplarındaki 300 den fazla illustrasyon bunlardan bazılarıdır.

Sanat eseri, tablo-resim sahteciliği alanlarında uluslararası düzeyde resmi olarak eser incelemesinde bulunmuş, ar-ge projeleri geliştirmiş, komisyonlarda bulunmuş, sanat piyasası riskleri üzerine yayınlar yapmış ve konferanslar vermiştir.

Bilimsel çalışmalarını, 2009 yılından beri Gazi Üniversitesi Teknoparkında, MB Ketizmen Ltd. Şti. kuruluşuyla sürdürmektedir. 5 adet bilimsel ar-ge projesi tamamlamıştır. İncelemeli patentinin yer aldığı “Kriptometrik sanat eseri künyesi projesi” uygulanma aşamasındadır.

Halihazırda “Adli Olaylarda Grafoloji” alanında yüksek lisans ve doktora dersleri veren Türkiye’deki tek akademisyendir. Belge ve imza sahteciliği alanlarında krimininalistik ve akademik çalışmalarıyla, adli yargıda, adli belge inceleme sınıfındaki en yüksek sicil numarasına sahip bilirkişidir. 

Halen Gazi Üniversitesi, Bilişim Enstitüsü, Adli Bilişim Anabilim Dalı’nda ve Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde “Profesör Doktor” unvanı ile bilimsel ve sanatsal çalışmalarına devam etmektedir. Elbistan Gündem Haber Ailesi olarak Elbistanlı Hemşerimiz, çocukluk ve ilkokul arkadaşım Abbas Ketizmen’i içtenlikle kutluyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.