3. Ulusötesi Toplantısı Yunanistan’da Gerçekleştirildi. « MARAŞ HABERİN MERKEZİ

SON DAKİKA

Arnavutluk’ta Kahramanmaraş’a Yoğun İlgi.

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

İRAP Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, YEREL HABERLER

Sürücülerin Dikkatine!

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, YEREL HABERLER

3. Ulusötesi Toplantısı Yunanistan’da Gerçekleştirildi.

Bu haber 20 Mayıs 2022 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Üniversitemizin Ortakları Arasında Yer Aldığı ‘Online Öğrenme Yoluyla Göçmen/Mültecilerin Girişimcilik Kapasitesinin Oluşturulması’ Projesinin 3. Ulusötesi Toplantısı Yunanistan’da Gerçekleştirildi

Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA204) Programı kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde yürütülen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Proje Geliştirme, Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezinin proje ortağı olduğu “Building Entrepreneurial Capacity for Migrants Through Online Learning” projesinin 3. ulusötesi toplantısı Trikala/Yunanistan’da AKETH ev sahipliğinde 10-11 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, CEIPES (İtalya), FONIX AS (Norveç) ve MGL Video (Avusturya)  kurum temsilcilerinin katılımlarıyla Trikala’da gerçekleştirilen toplantıya Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Proje Geliştirme, Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Ferhan Tümer ve Tarımsal Yayım Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Emine İkikat Tümer katıldı.

Proje ile göçmen ve geçici koruma statüsündeki mültecilerin istihdamının insana yakışır iş anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilmesini desteklemek, girişimciliğin arttırılması, istihdam olanaklarına erişme ve dil engelinin ortadan kaldırılması başta olmak üzere tüm dezavantajlı konumda bulunan kişilerin iş piyasasına entegrasyonuna katkı sağlanması amaçlanıyor.

Toplantıda FONIX “İş Planı Geliştirme”, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi “Yeni Girişimciler için Finans Kaynakları”, MGL Video “Avrupa’da Sosyal Girişimcilik”, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi “Start-up”, CEIPES “Göçmen Girişimciliğinin Teşvik Edilmesi ve Desteklenmesi” modüllerini sundular.

Tüm ortaklar tarafından hazırlanan öğrenme modüllerinin içerikleri tartışılarak ortakların görüş ve önerileri ışığında modüle ve projenin ikinci fikri çıktısı olan Online Öğrenme Platformuna son halinin verilmesi kararlaştırıldı.

Proje kapsamında belirtilen tüm çalışmalar çalışma takvimine uygun olarak devam ederken, proje faaliyetleri ortak kurum ve kuruluşlarla eş zamanlı olarak yürütülüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.