ÖMÜR BOYU DEV KAMPANYALAR !! « MARAŞ HABERİN MERKEZİ

SON DAKİKA

İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Toplantısı yapıldı.

3. SAYFA, GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Başkan Görgel: “Yeni Enerji Hamlemizi Hayata Geçiriyoruz”

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, SİYASET, TEKNOLOJİ, YEREL HABERLER

HAPİS CEZASI İLE ARANAN 2 ŞAHIS YAKALANDI

3. SAYFA, GÜNDEM, YEREL HABERLER

Haydi Gençler, Spor Şenliği Sizleri Bekliyor!

3. SAYFA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDEM, SPOR, YEREL HABERLER

ÖMÜR BOYU DEV KAMPANYALAR !!

Bu haber 24 Şubat 2020 - 8:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her ticari kuruluş daha çok mal ve ürün satabilmek için ömründe bir defada olsa yer yer saatlik, günlük, haftalık, aylık ve sezonluk indirim adı altında satış kampanyaları yapar. Amaç şu üç günlük fani  dünyada daha fazla para ve refah elde etmek. İnsanlardan ciddi bir kesim geçici menfaatleri için daha ucuz ürün alabilmek adına bu kampanyaları sürekli takip ederler.

  Bazen açılışlara özel, yılbaşı, anneler, babalar, sevgililer günü vb o kadar çok indirim günü var ki neredeyse 365 gün bu kapitalist kampanyaları görmek, duymak mümkün. Hemen birçoğumuz ucundan, bucundan, kıyısından, köşesinden bu kampanya ve indirimlerden faydalanmak için zaman ve para harcarız.

  En vahimi bu kampanyaları yapan firmaların önünde saatler öncesinden kuyruklar ve hatta izdihamlarda ölen ya da yaralananlar olur maalesef.

  Bu kampanyalardan faydalanmak adına aslında o kadar çok zaman ve para kaybı yaşar, kul hakkına girer, hatta en vahimi birçok harama bulaşırız ama bir türlü farkında olmayız nedense. Başımıza gelen birçok musibet ve olumsuzluğun nedenini, bir türlü bu israf ve haramlara bağlayamayız ne hikmetse. Çünkü şu üç günlük dünyada rahat, lüks, şatafatlı ve sefa içerisinde yaşamak benim ve çocuklarımın da hakkıdır! Aldatmacasına kanarız.

  Küçük menfaatler için bu kampanyaları an be an takip eden insanımız NE YAZIKKİ her yıl hiç şaşmadan günlük, gecelik, aylık, üç aylık, hatta “ÖMÜR BOYU DEVAM EDEN BU DEV KAMPANYALARDAN” nedense! Hiç haberimiz olmuyor. Üç kuruşluk menfaatler için tüm duyu organlarımız ve alıcılarımız 365 gün 7/24 aktif ve açıkken, dünya ve ahret saadetimiz için gerekli kampanyalara karşı tüm alıcılarımızın kapalı olması ve haberimizin olmaması hiç hayra alamet bir durum değildir.

  Çünkü bu kampanyalar göze, zevke hitab etmiyor. Bu kampanyalar billboard, afiş, tabela, televizyon, radyo, sosyal medya vb kanallardan reklam yoluyla yapılmıyor.

   Bu kampanyalar sadece kalbe, gönle, ruha ve ahret yurduna hitap ediyor. Ne yazık ki bu yüzden bu kampanyalardan gözü pek, gönlü pek, ruhu pak, çok az sayıda duyarlı insanımızın haberi oluyor ve onlar bu kampanyalardan faydalanıyorlar, hatta bazen kendilerinden çok başkalarının faydalanması için mücadele ederler.    

  Dünyalık kampanyalardan sadece kendisi, ailesi ve en sevdikleri faydalanırken, bu bahsettiğimiz kampanyadan dolaylı olarak hiçbir bedel ödemeden tüm insanlık faydalanmaktadır. Bu kampanyaya katılan bir avuç samimi ve menfaat gözetmeyen insan kendisinden çok çevresini, milletini, devletini ve hatta tüm ümmet ve insanlığın faydalanması için uğraşıyor.

  Bu kadar meraktan sonra gelin bu kampanyaları birlikte tanıyalım. Bu kampanya öyle bildiğimiz kampanyalar gibi zamana, mekâna, menfaate göre fırsata dönüşmeyen kampanyalardır. Ömrümüz boyunca hiç enflasyona uğramayan, değer kaybetmeyen kampanyalardır. “EMRİ-BİL MAĞRUF NEHYİ ANİL MÜNKER”      (İyiliği Emretmek Kötülükten Sakındırmak) İlahi buyruğu gereğince, zerre kadar iyiliğin ve kötülüğün heba olmadığı kampanyalardır.

  Kısacık ömrümüzde hiçbir ücret talep edilmeyen bu kampanyalardan bazıları ve faydalanma şekilleri;

  ŞEHADET; Müslüman bir toplum ve ailenin ferdi olarak “Miras Müslüman’ı” olduğumuzu kabul edecek olursak Hz. Bilallar ve Sümeyyeler gibi hiçbir bedel ödemeden Müslüman olduk.     Dolayısıyla hiçbir bedel ödemeden getirdiğimiz Şehadet kelimesiyle tek olan Allah’a ve onun Elçisi Hz. Peygamber (sav)e olan imanımızı muhafaza ettiğimiz müddetçe cehennem ateşinden beri olacağız. Eğer öyle bir miras söz konusu değilse ömür boyu bu kampanyadan sadece şehadet kelimesi getirip ücretsiz faydalanma hakkımız ve şansımız vardır.

  Her ne kadar miras Müslümanları olsak ta arada bir samimi olarak tüm TAĞUTLARI ve sahte İlahları reddedip, yalnız Allah’ın tek İlah ve Rab olduğunu, Hz. Peygamber (sav)in onun kulu ve elçisi olduğunu ikrar etmekte fayda var. Yani arada bir iman tazelemek menfaatimize olacaktır. Mirasta olsa Şehadetimizi;  topçulara, popçulara, paraya, makama, mala, mülke kadına vb sahte Rab ve ilahları Allah ve Resulünden daha fazla severek ve değer vererek heba etmeyelim.

NAMAZ; Din binamızın direği,  beş vakit olarak emredilen namaz cemaatle kılındığında 27 kat, Mescidi Aksa’da kılındığında beş yüz kat, mescidi nebevide kılındığında bin kat, Kabede kılındığında yüz bin kat sevabı olan bir ibadettir. Bu kadar karlı bir kampanyayı imkânı olduğu halde kaçıranın herhalde aklından şüphe etmek gerekir.

   Güne başlangıç kampanyası olan sabah namazını, gece geç saatlere kadar izlediğimiz tv dizilerine, tartışma programlarına ve uykuya, öğleyi işe, ikindiyi aşa, akşamı telaşa, yatsıyı içi boş sohbetlere heba ederek cennet evimizin direğini yıkmayalım.

  ORUÇ; On bir ayın sultanı Ramazan ayında tutulan orucun sevabı Allaha aittir. Tutulma derecesine göre sadece Allah’ın vereceği sevaptan mahrum kalmamak için bu dev kampanyayı kaçırmak akla ziyandır.

  ZEKÂT, FİTRE, SADAKA, İNFAK; Tüm mal ve servetin Allahın olduğunu düşündüğümüzde bize emanet olarak verilen mallardan tekrar fakir fukara ve Allah yolunda vereceğimiz her bir liranın bire on, yüz, yedi yüz olarak geri döneceğini bile bile vermemek her halde en aptalca bir alışveriştir.

HACC; Yol bulabilen bir Müslüman’ın ömründe bir defa yapmakla mükellef olduğu ve yaptığında annesinden tekrar doğmuş gibi olacağı büyük kampanyaya katılmayı kim istemez ki.

İYİLİK; Bazen yoldaki bir taş parçasını kenara atmak, yetim başı okşamak, insanlara güler yüz tatlı dille konuşmak vb iyiliklerle cenneti kazanmak gibi her an her şartta kazandıran kampanyalara neden katılmayız.

   Şimdi önümüzde üç ay boyunca devam edecek olan RECEP, ŞABAN ve RAMAZAN kardeşlerimizin düzenlediği içerisinde mübarek gün ve gecelerin olduğu ve hatta bin aydan daha hayırlı olan bir gecede yapılacak ibadetlerin olduğu dev kampanyadan faydalanmak dileğiyle hayırlı bereketli bol kazançlar…

***

                                                                                                                            Selahattin SAYGINER

SELAHATTİN SAYGINERseverselahattin@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.